PR
Contacts
Vadim Fomin
Main style: IDM
Favorite styles: Ambient, Ambient Breaks, Ambient Dub, Atmospheric Breaks, Big Beat, Breaks, Breakstep, Chillout, Dark Ambient, Deep House, Downtempo, Dub Techno, Dubstep, Experimental, Funk, Glitch, Goa Trance, Hard IDM, Jazzstep, Lo-Fi, Lounge, New Age, Nu Breaks, Nu Jazz, Psy Chill, Psy Trance, Psybient, Psychedelic breakbeat, Trip-Hop
DJ, producer, poet, listener, collaborations since 1998
Performance: from 3 000 rubles / 1.5 hours
Location: Russia, Saint Petersburg
Guest: Модный Клуб Грибоедов (Saint Petersburg), SISTO PALKINO ( будет сыгран я надеюсь) (Sosnovyi Bor)
Frequent visitor: Культурный клуб Da Da (Saint Petersburg)
Please, register (it is quick!) or login to see contact information.
Events
Культурный клуб Da Da, Saint Petersburg, 00:00 // 26 May 2013
Psy Trance
Barcodbar, Saint Petersburg, 16:57 // 30 April 2012
Psy-Progressive Trance
Модный Клуб Грибоедов, Saint Petersburg, 23:30 // 5 January 2012
Psy Trance
Qadrat STUDIO гончарная д. 27, Saint Petersburg, 23:59 // 24 June 2011
Easy Listening
Ленинградская обл., Saint Petersburg, 17:16 // 6 May 2011
Dark Psy Trance
Events
Systo Palty Togathering. Solar Systo 2011

Dark Psy Trance, Chillout, Ambient Dub, Ambient Goa, Psybient

Date and time: 6 May 2011 17:16
Venue: Ленинградская обл.
Address: Saint Petersburg show on the map
Page: bogunemil.narod.ru
Entrance: 1 500 rubles
Add 
Were
More

DANCEPOLE

Live act's:

Alienapia (Kiev, Ukraine)

Andrei 0id (Riga, Latvian)

Anix Gleo (Moscow, Russia)

CPC (Moscow, Russia)

Capitan Kirk (Helsinki, Finland)

Dronebixie (Aarhus, Denmark)

Gaiana (Vilnius, Lithuania)

Eat Static (Westbury, UK)

Jahbo (CPH, Denmark)

Kalumet (Budapest, Hungary)

KHZ (Moscow, Russia)

Kirna (Helsinki, Finland)

Laboratory X (Samara, Russia)

Magimatic (Moscow, Russia)

Mindex (Moscow, Russia)

OOOD (Bristol, UK)

Olien (Freiburg, Germany)

Onkel Dunkel (Aarhus, Denmark)

Psy-H Project (Sankt-petersburg, Russia)

RED (Sankt-petersburg, Russia)

Sonic Elysium (Moscow, Russia)

Soladria (Espoo, Finland)

The Scum Unit (Helsinki, Finland)

Tribal Walkers (Moscow, Russia)

Troglodytes (Eskilstuna, Sweden)

Troll Scientists (Helsinki, Finland)

Voice of Cod (Bristol, UK)



Dj’s:

Diprogate (Moscow, Russia)

Gavrila (Sankt-petersburg, Russia)

Grab (Moscow, Russia)

Lopat (Penza, Russia)

Lill´Li (Aarhus, Denmark)

Lynoxodilo (Moscow, Russia)

Kayla Caryapadas (Moscow, Russia)

Mauri Naja (Sankt-petersburg, Russia)

Max Crystal (Moscow, Russia)

Myst (Sankt-petersburg, Russia)

Neon (Copenhagen, Denmark)

Hailisen Lasse (Helsinki, Finland)

Organoid (Tumen, Russia)

Piggy (Moscow, Russia)

Psyco Zaika (San Francisco, USA)

Raizer (Odessa, UA)

Rod'Kaa (Moscow, Russia)

Tim Duster (Helsinki, Finland)

Tomas303 (Moscow, Russia)

Tony Lizard (Yalta, Crimea)

Jarilo (Berlin, Germany)

FED (Moscow, Russia)

Zitron (Moscow, Russia)

Unitone and Melanty (Tallinn/ SPb, Estonia/ Russia)



LIVE SOUND STAGE


Барабан Осэбо (Sankt-Petersburg, Russia)

Каменное Море (Sankt-Petersburg, Russia)

Musika Radicum (Vyborg, Russia)

Ministry of Psycho (Noise, techno, experimental) (Moscow, Russia)

Alisher&Maraquia (Petrozavodsk, Karelia)

Andrei 0id (Riga, Latvia)

DubChikiDub (Moscow, Russia)

Eat Static (Westbury, UK)

Irukanji (Kiev, Ukraine)

IZTUMANA (St-Petersburg, Russia)

eKLEKTIKA digital (Petrozavodsk, Karelia)

Kalumet in Dub (Budapest,Hungary)

Lunar Vegeterian ( Espoo, Finland)

Pepelac Analog Beat (Petrozavodsk, Karelia)

Rapapam (Moscow, Russia)

SWA & Живая Земля (Sankt-Petersburg, Russia)

Sampler Temple (Moscow, Russia) (live)

Utro-Tra-Tru (Sankt-Petersburg, Russia) BioSonar rec.

Новые Композиторы (Sankt-Petersburg, Russia)

Atlantida (St-Petersburg, Russia)

Chill'EM (St-Petersburg/Vyatka, Russia)

Подвижники (Petrozavodsk, Karelia)

RHYTHMsekta (Petrozavodsk, Karelia)

ЯРГА sound system (Petrozavodsk, Karelia)

Samosad Bend (St-Petersburg-Karelia, Russia)

Хижина Дяди Тома (St-Petersburg, Russia)

АРТ-подвал "Босиком" (Moscow, Russia)

ЭЛЕКТРОБЫТ (Petrozavodsk, Karelia)


Dj's:

Gul4atai Open Mind (Sankt-petersburg, Russia)

Хахатунзе (Crimea)

Yoga (Sankt-petersburg, Russia)

TBO (Tempere, Finland)

Biosintez (Spb, Russia)

Ivgeneratel (Moscow, Russia)


CHILL OUT STAGE


Art-Project ''?!'' (live) (Minsk, Belorussia)

Aprel (Moscow, Russia)

Винтик и Шпунтик (Moscow, Russia)

Shamanic (Moscow, Russia)

Liquidpop (Kazan, Russia)

Shilpa (Magnitigorsk, Russia)

Lunar Vegeterian (Espoo, Finland)

Mindex (Moscow, Russia)

Moikkulis (Helsinki, Finland)

Oing (Moscow, Russia)

Temnemenee (Sankt-petersburg, Russia)

Offmen (Moscow, Russia)

Olien (Freiburg, Germany)

Orlovskiy (Kiev, Ukraine)

Chronos (Moscow, Russia)

Neoarchaica (live)

Archifaun (Murmansk, Russia)

Taiga (Sankt-petersburg, Russia)

Inner Voice (Sankt-petersburg, Russia)

Yaleeni (Sankt-petersburg, Russia)



ELECTRO SHALASH

Live:

777minus111 (Moscow, Russia)

Akpan (Moscow, Russia)

Alexandr LakeIn (Moscow, Russia)

Anthesteria (St. Petersburg, Russia)

Atmospheric Maniacs (Moscow, Russia)

Bardoseneticcube (St. Petersburg, Russia)

Boris TomyLOVE (Moscow, Russia)

Cyclofillydea (St. Petersburg, Russia)

Das EMP (Moscow, Russia)

DON'TTOUCHMEBITCH! (St. Petersburg, Russia)

Dub Constructor (St. Petersburg, Russia)

Green Ice Cream (Moscow, Russia)

Hattifnatter (St. Petersburg, Russia)

Industrium (Moscow, Russia)

Kimaloka (Moscow, Russia)

KIR & Prototaxites (St. Petersburg, Russia)

Kshatriy (Vsevolozhsk, Russia)

KuzinEA (Moscow, Russia)

Lexperience (Moscow, Russia)

Lunar Abyss Deus Organum (Haapalampi, Russia)

Maruun (St. Petersburg, Russia)

Murzin rocks Shulgin (Moscow, Russia)

Mutatis Mutandis (Moscow, Russia)

NEO-NEO JUBILATE (Kareliya, Russia)

Places (St. Petersburg, Russia)

Psyjazz Project (Moscow, Russia)

Rajfajh (St. Petersburg, Russia)

Red Soma (Moscow, Russia)

Riverz End (Moscow, Russia)

Shamanton (Moscow, Russia)

Sonozero (St. Petersburg, Russia)

Spora FM (Simpheropol, Crimea)

Svetlo (Elets, Russia)

Tail (Tikhvin, Russia)

Telefon (St. Petersburg, Russia)

TRANCESIB (Moscow, Russia)

Tripmaster (Moscow, Russia)

Uddhamsota (Moscow, Russia)

Unilence (St. Petersburg, Russia)

Vresnit (Yaroslavl, Russia)

Wrist (Moscow, Russia)

Zeuge (Minsk, Belarussia)

Боровик Ералаш (Omsk, Russia)

Волшебные Вещи (Moscow, Russia)

Глубина Космоса (St. Petersburg, Russia)

Задержка Ноль (Petrozavodsk, Russia)

Зотовы Братья (Moscow, Russia)

Кощуны (St. Petersburg, Russia)

Огни Видений (Archangelsk, Russia)

Петроградское Гудельное Собрание (St. Petersburg, Russia)

Поогонь (Elets, Russia)

Урожай (St. Petersburg, Russia)

DJs:

DJ Biosonar (St. Petersburg, Russia)

DJ Ekza (St. Petersburg, Russia)

DJ Evergreen (Pskov, Russia)

DJ Fnord (St. Petersburg, Russia)

DJ Industrium (Moscow, Russia)

DJ Kryptogen (Pskov, Russia)

DJ Liquid_Joint (St. Petersburg, Russia)

DJ Swami (St. Petersburg, Russia)

DJ Tihya Tilla (Petrozavodsk, Russia)

DJ Vetvei (Yaroslavl, Russia)

DJ Ленiнъ (Moscow, Russia)

Визуализация:

VJ Edd Kumpel (St. Petersburg, Russia)

VJ Герасим (St. Petersburg, Russia)

VJ Неглядя (St. Petersburg, Russia)

VJ Юрий Элик (St. Petersburg, Russia)

мим-группа Plastic Snow (St. Petersburg, Russia)

театр "ТРУ" (St. Petersburg, Russia)

VJ Саша Наймуш

Flyer
Please, register (it is quick and easy!) or sign in, to leave comments and do much more fun stuff.