PR
Contacts
Влад
Promoter since 2007
Location: Russia, Tolyatti
Was just once: Полуостров Копылово (Tolyatti), МТЛ Арена (Samara), Спортивный центр Склон (Samara), Мастрюковские озёра (Samara)
Please, register (it is quick!) or login to see contact information.
Events
Ges Fest, Tolyatti, 14:00 // 10 July 2015
Drill'n'bass
Ges Fest, Tolyatti, 18:00 // 10 July 2014
Trance
Ges Fest, Tolyatti, 07:21 // 12 July 2012
Trance
нк Башня (г. Тольятти), Tolyatti, 22:00 // 19 November 2011
Progressive House
GES 2011 19
г.Тольятти, п-ов. Копылово, Восточный Мыс., Tolyatti, 08:42 // 7 July 2011
House
июль 2016 - GES FEST №10 - ?????
Events
LINE-UP GES FEST 2012

Trance, House, Drum & Bass, Progressive House, Hip-hop/Rap

Date and time: 12 July 2012 7:21
Venue: Ges Fest
Address: Tolyatti, п-ов Копылово, восточный мыс show on the map
Page: gesfest.ru
Phone: +7 (937) 238-80-88
Entrance: 1 000 rubles
Add 
Performed
Russia, Tolyatti 
FONAREV Progressive Trance
Russia, Moscow 
Russia, Saint Petersburg, Park Pobedy 
Russia, Moscow 
Russia, Moscow 
Russia, Moscow 
Sergey Flash (DJ Flash) Progressive House
Russia, Moscow, Nagornaya 
REZONE Electro Progressive
Russia 
Ruslan Sever Progressive House
Russia 
Dj Нил House
Russia 
Russia, Moscow, Kievskaya 
Russia, Moscow, Novokosino 
DJ TAGA Techno
Russia 
Key2Kat project Club House
Russia, Saratov 
DJ POLINA Tech House
Russia, Moscow 
Dj Сухов Tech House
Russia, Moscow 
Alexey Viper Progressive House
Russia, Moscow 
More
Were
More
MAIN Пятница 13 июля 19.00 Lunatique & Grigory Melikhov (Тольятти) 22.00 Garage.raver aka Feeldaflava (Москва) 23.20 T-Killah (Москва) LIVE 00.00 Fonarev (Москва) / TOP 100 01.00 Tomcraft (Germany) 03.00 Zhan (С-Петербург) / TOP 100 04.00 Sound Hackers (Москва) / TOP 100 05.30 Tr-meet (C-Петербург) 07.00 END Суббота 14 июля 19.00 Rick& Magic (Самара) 21.00 Tonada (DJ Сателлит & Marlena) (Москва) LIVE / TOP 100 22.00 Mazai (Москва) 23.30 Cicada (UK) 01.30 Mark Wilkinson (UK) 03.30 Dom Kane (UK) 05.30 Fomin (Москва) 07.00 END Laser show DREAM LASER МС Lion MC Magnum ULTRAVIOLET Четверг 12 июля 19.00 Pasha Grand (Тольятти) 20.30 Alex Gribas (Краснодар) 22.00 Ilish (Тольятти) 00.00 Flash (Москва) / TOP 100 02.00 Johnny Beast & MC Power Pavel (Челябинск) / TOP 100 04.00 Volodik (Тольятти) 05.30 Матюнин & Фигурин (Самара) Пятница 13 июля 19.00 Anton Fast (Москва) 20.30 Kuznetcov (Тольятти) 22.00 Vincent Vega (Germany) 23.30 Daniel Ortega (Norway) 01.00 Re-Zone (Тула) / TOP 100 02.30 Ruslan Sever (Москва) / TOP 100 04.00 Ron Shatte (Germany) 05.30 Mazai & Fomin (Москва) Суббота 14 июля 19.00 Alex Born (Самара) 20.30 Key2Kat project (Саратов) 22.00 Nil (C-Петербург) / TOP 100 23.30 Smile (Москва) 01.00 Kiriloff (Москва) / TOP 100 02.30 Lvov (С-Петербург) / TOP 100 04.00 Taga (С-Петербург) / TOP 100 05.30 Case (Самара) TURBINA Четверг 12 июля 21.00 Sober System & Igor Zaharov (Уфа) 22.30 VL Project & Aleksey Muravyev (Москва) / TOP 100 00.00 Fonarev (Москва) / TOP 100 01.30 Oleg Espo (Пермь) 03.00 Sergey Levashov (Москва) 04.30 Masha Psykovski (Челябинск) 06.00 Art Pryde (Тольятти) Пятница 13 июля 19.00 Igor Quartz (Москва) 20.30 Sound Quelle (Тольятти) 22.00 Aerofeel5 (Пермь) 23.30 Dallaz Project (Тольятти) 01.00 The Orange (C-Петербург) 02.30 Katrin Kittyx (Москва) / TOP 100 04.00 Second Sine (Иваново) 05.30 Key2Kat project (Саратов) Суббота 14 июля 19.00 Роман Ярцев (Казань) 20.30 Subsense (Самара) 22.00 Broning (Йошкар-Ола) 23.30 Timur Shafiev (Нижний Новгород) 01.00 Eximinds (Москва) 02.30 M.Pravda (Москва) / TOP 100 04.00 Sensetive5 (Челябинск) 05.30 Stas Isometrica (Самара) WOW Четверг 12 июля 20.00 Artem Dark (Москва) 21.00 Shkoda (Ижевск) 22.00 Stas Yurasov (Тольятти) 23.30 Prada и Яша Фирсанов (Тольятти) 01.00 Sasha Motu (Москва) 02.30 Ido frumkin (Ижевск) 04.00 Max Olsen (Москва) 05.30 Sam Bernard (Москва) Пятница 13 июля 17.00 Maxdubs (Наб.Челны) 19.00 Pavel Maysky (Самара) 20.30 Eldar Feelin (Казань) 22.00 Lasha (Самара) 23.30 Polina (Москва) / TOP 100 01.00 Tagträumer² (Germany) 03.00 Suhov (Москва) / TOP 100 05.00 Alexey Viper (Москва) / TOP 100 Суббота 14 июля 18.00 G.E.N.O.M. (Нижнекамск) 19.00 Mr Kaidzu (Самара) 20.00 By Gasa (Тольятти) 21.00 Alex Red (Чебоксары) 22.00 Deem (Тольятти) 23.30 Plastic Sound (Москва) / TOP 100 01.00 Alex Kraft (Москва) 02.30 Android (Москва) / TOP 100 04.00 Johnny Beast & MC Power Pavel (Челябинск) / TOP 100 05.30 David Divine (Москва) POLIGON Четверг 12 июля 21.00 JDC aka DCBL (Тольятти) 22.00 PRAIDISS (Самара) 23.00 TOBAX (Самара) 00.00 N. KILLAH (Пермь) 01.30 JUDGE (Ростов) 03.00 PIPE DREAM (Самара) 04.00 ZNAMIN (Ульяновск) 05.00 TOSHIE (Наб.Челны) 06.00 REYNER (Тольятти) Пятница 13 июля 19.00 SIMON PHOENIX (Тольятти) 20.00 HOT-STEPPER (Тольятти) 21.00 TGK 22 (Казань) 22.00 ROCK SHOCKER & STEVE AXID (Москва) 23.30 D.E.V.I.L. (C-Петербург) 01.00 C.A.2K (C-Петербург) 02.30 S.I.D.R. (Москва) 04.00 JOKER’S SMILE (Казань) 05.00 ROM (Тольятти) 06.00 TEEM (Тольятти) Суббота 14 июля 19.00 KISL (Тольятти) 20.00 PROOTBWOY (Тольятти) 21.00 SPIRA (Самара) 22.00 HARDIMPULSE (C-Петербург) 23.30 TRIAMER (Краснодар) 01.00 TIM ISMAG (Нижний Тагил) 02.30 TANDEM PROJECT (C-Петербург) 04.00 POWER CUT (Казань) 05.00 +о2 (Тольятти) 06.00 PLAYAHATA (Тольятти) A-ONE Четверг 12 июля 19.00 Группа Цикл (Тольятти) 19.30 НЕ.Кино (Тольятти) 20.00 Divunov (Тольятти) 21.30 Daket (Тольятти) 23.00 Lilo (Тольятти) 00.30 Well & Azk Mc (Тольятти) 02.00 Party People Band (Самара) \ Jonny dee \ And 1 \ Bosston \ Veis \ Mc Tee mac 07.00 END Пятница 13 июля 18.00 Break Dance Battle (Тольятти) \ B-boy Joker (O.B.C.) \ B-boy Тимур (O.B.C.) \ B-boy Слава Слон (O.B.C.) \ Dj NO CRY (Gaws Family) 21.00 Роман Дистайлов (Самара) \ Арчи Труман & SkaMMakS (Проект RestPeaceDay) Эн Эс Ка \ BeatBoy (Beat box) Эн Эс Ка 21.30 Mansarda (Тольятти) 22.00 Katrin Mokko (Тольятти) 22.30 Muscle ★ Style (Москва) 23.00 Ragga & Mc Slide Vandalz (Тольятти) 00.00 Jeff D (Тольятти) 01.00 BIG L.A. (Самара) 03.00 Svat (Омск) 04.30 Mash up monsters team (Москва) 07.00 END Суббота 14 июля 19.00 Успех и тёлочки (Самара) 19.30 Метро – Mauzer Man & Mr. Day (Димитровград) 20.00 П.А.Р.О.П.Л.А.Н. (Тольятти) 20.30 T.O.G. (Тольятти) 21.00 Мс ЛИС (Тольятти) 21.20 X/S (Тольятти) 22.00 Шаманы Stereo (Самара) 22.40 Group Groove Fruit (Тольятти) 23.30 Bratica (Самара) 00.00 Dino MC & DJ Kid (Москва) 02.00 Mash up monsters team (Москва) 05.30 Fin (Москва) 07.00 END BEACH Четверг 12 июля 11.00 Swarovsky (Москва) 13.00 Alex Sadman (Омск) 15.00 Mad Mike (Тольятти) 17.00 Tim Fu (Казань) 19.00 Flash (Москва) / TOP 100 21.00 Aleksey Muravyev (Москва) 23.00 Nil (С-Петербург) / TOP 100 01.00 Smile (Москва) 03.00 Anhony El Mejor (С-Петербург) 05.00 Swarovsky (Москва) 07.00 Swarovsky (Москва) Пятница 13 июля 09.00 Flash (Москва) / TOP 100 11.00 Kuznetcov (Тольятти) 13.00 Oleg Keane (Йошкар-Ола) 15.00 Alex Gribas (Краснодар) 17.00 AlGer (Тольятти) 19.00 Aleksey Muravyev (Москва) 21.00 Сателлит (Саратов) 23.00 Nil (С-Петербург) / TOP 100 01.00 Smile (Москва) 03.00 Anhony El Mejor (С-Петербург) 05.00 Dima Air (Чебоксары) 07.00 By Gasa (Тольятти) 09.00 Artem Dark (Москва) Суббота 14 июля 11.00 Swarovsky (Москва) 13.00 Mad Mike (Тольятти) 15.00 Nil (С-Петербург) / TOP 100 17.00 Kiriloff (Москва) / TOP 100 19.00 Viper (Москва) / TOP 100 21.00 Anthony Laim (Самара) 23.00 Rick & Magic (Самара) 01.00 Zov (Самара) 03.00 Key2Kat project (Саратов) 05.00 Ron Shatte (Germany) 07.00 Swarovsky (Москва) 09.00 Swarovsky (Москва)

Comments

  •  
    den047  18 July 2012 20:47 #
    Было ООООООЧЕНЬ круто!!! Вспоминаю и аж муражки бегут по всему телу!!! Всем диджеям огромное СПАСИБО!!!
Please, register (it is quick and easy!) or sign in, to leave comments and do much more fun stuff.