PR
Contacts
Валерий Мифодовский
Main style: Downtempo
Favorite styles: Acid Jazz, Ambient, Breaks, Chillout, Drum & Bass, Easy Listening, Experimental, Future Jazz, IDM, Industrial, Lounge, Nu Jazz, Psy Chill, Psy Trance, Smooth Jazz, Trip-Hop, Ambient Dub
Producer, promoter, listener, group / joint project since 2000
Performance: 1 hour
Location: Russia, Moscow, VDNH
Guest: Маяк (Москва) (Moscow)
Please, register (it is quick!) or login to see contact information.
Events
Фестиваль Троица, Moscow, 14:00 // 8 June 2014
Nu Jazz
Культурный Центр НИУ ВШЭ. Большой зал, Moscow, 19:00 // 20 September 2013
Nu Jazz
Мастерская, Moscow, 21:00 // 19 September 2013
Nu Jazz
Нижний Новгород, Moscow, 22:30 // 5 July 2013
Nu Jazz
Friends, Fans and Idols

Friends: Dj Sveta  COSMONAUT  Моди Глю  саксофонист SYNTHETICSAX  SERGEY RIGA DJ СЕРГЕЙ РИГА  Moonbeam  Sunless  Viktor Alekseenko  TONADA  BRAD ROCK/BORIS BREDIN  FONAREV  Русский Размер  TESLA  NEWMAX  Golden Light Orchestra  DJ Vini  DJ JURBAS  DVJ KARIMOV  DJ DIMIXER  4DJS  Sharapov  DJ Stretch  Burzhuy  SWANKY TUNES  R-Tem  Vladimir Skorotsky  JULIA  Katrin Kittyx  Helen Martin  Art Creative  all

Idols: Moonbeam  R-Tem  KOOQLA  Wyro (Implex)  CREATIVE SOUND  Sensorica  miusha  Melodic Brothers  PIANOCHOCOLATE  SERGEY SANCHEZ  Юрий Усачёв  Paul Oakenfold  NewTone  The Maneken  Алексей Чистилин  SOLIDSKY  Dj Oleg Ojo  Therr Maitz  FONTANO  Республика Казантип  Kach  Tranceport  SERGIO GALOYAN  Dos Buratinos  Jane Maximova   Pitch Music Publishing  DJ-intel  Vospi  ALFIDA  Nastya Maslova  all

Fans: JULIA  CREATIVE SOUND  ФАБРИКА ДЖИНГЛОВ / J-Factory  Etnia  ДЖИНГЛЫ от PRIMEAUDIO  Trance Century Radio  Рэп Минуса | www.DeFROiZ.com  Danny Small  Алексей Чистилин  MOZAIK  "RedRive" - в поисках лучшего  Bernd Hoffmann Production  CDJ S.H.  Vocalist Day  Dj biGbob  El gambrero  ROOAN  Mr.Jingle (джинглы,интро)  Tomash Kofa  Rivanko  Enviado Vida / Cartel Hall  Dan (EnergyDAR Group)  Max ClassIQue / Ambiethnica / Maksim Chapov  Elena-Lisa Shelegova  SiDBASE  MuzMes  Viktor van Bass  Doors in the sand  Celestial Spirit  lisvix  all

3plet.com Новый формат музыкальных альбомов
Events
EXIT project - Фестиваль Пустые Холмы 2011

Future Jazz, Chillout, Nu Jazz

Date and time: 12 June 2011 22:00
Venue: Калужская область под г. Юхнов
Address: YUhnov show on the map
Page: holmi.ru
Add 
Were
More
Осторожно, ступеньки!
10 июня
16:00
Вокальная группа NewMix (СПб)
Денис Забавский (Москва)
Gurzuf (Минск)
ByZero (Москва)
Octopus (СПб)
Арт-проект Шёпот ("Расслоение") (Москва)
11 июня
14:00
Корчинская-Коган (Москва)
Fratrez (Минск)
Jazzator (Москва)
Alhimia (СПб)
Подвижники (Петрозаводск)
La Force de la Musique (Москва)
Арт-проект Шёпот ("Голодарь") (Москва)
Salto (Москва)
12 июня
14:00
Jazz in Braces (Нижний Новгород)
Тибитет (Москва)
Вокальная алхимия с Мариной Собяниной (Jazzator)
iamthemorning (СПб)
EleФant (Москва)
Personal Exit (Москва-СПб)
EXIT project (Москва)
"Лестница в Небо" - Алхимия с группой "Подвижники"
Примечание
Программу сцены украсят перфомансы, интермедии, импровизации, короткие, но яркие выступления артистов театра Varkalos (Москва), Творческого объединения ПТИЦЫ (Тверь), театральной лаборатории Почти Театр (СПб), огненно-светового проекта 44 МИРА (Москва), проекта West African Sound Project OSEBO (СПб), Театра Птиц (Нижний Новгород).
Кухня
10 июня
16:00
Bamboo Boogie Boots (Москва)
Паспортный Стол (Москва)
Soultrap! (Москва)
перeрыв
19:30
(переговоры с исполнителем)
Девять (Москва)
Алевтина Попова & Середина неба (Москва)
ТакиДа! (Москва)
Зловещие Кузнецы (Архангельск)
11 июня
14:00
Блюзоритмы
The Damn Ol'Bones (Липецк)
Alex Paclin & Boogie Mix (Челябинск)
Друзья Брата Жениха (Челябинск)
перeрыв
19:00
Инди-виды
Move Red Objects (Москва)
ill!noiz (Нижний Новгород)
Петля Пристрастия (Минск)
The Toobes (Минск)
TOTR (Москва)
Beat Devils (Москва)
12 июня
14:00
Оргия праведников (акустическая программа) (Москва)
Дочь Монро и Кеннеди (СПб-Москва)
Оптимальный Вариант (Москва)
перeрыв
18:30
Лукерья и Дети (Планета Земля)
Медвежий Угол (Казань)
Инна Желанная (Москва)
Village Kollektiv (Варшава)
Safety Magic (Москва)
Alisher & Маракуйя (Петрозаводск)
13 июня
12:00
Легенды Холмов
Alizbar & AnnSannat (Москва-Кишинев)
Лакоча (Москва)
Небослов (Москва)
Ива Нова (СПб)
перeрыв
17:00
Выход (СПб)
ВПР (Москва-СПб)
Спальня
10 июня
14:00
Разные стороны текста
Потихонечку (Москва)
Сказки m-lle de Cadence (Видное)
Ксения Фёдорова (СПб)
Унесённые ветки (Москва)
перeрыв
19:30
Разные стороны джаза
ИнНа (Москва)
МосБрас (Московский духовой оркестр)
Осипов Band (Москва)
DOK (Киев-Донецк)
Джазовая Алхимия
11 июня
14:00
Folk Around the Clock
Север Га (Тюмень)
Blind Harper (Москва)
Los Gaiteros de Moscu (Москва)
Marga Muzika (Вильнюс)
перeрыв
12:00
Клезмерская алхимия
Kharkiv Klezmer Band (Харьков)
Vuraj (Минск)
Orkiestra pod wezwaniem świętego Mikołaja (Люблин)
Diggadgy (Липецк)
12 июня
14:00
Метафора (Кишинев)
Ветер Всем (СПб)
16:30
ИнПрог на Холмах
Арт-Нечто (Москва-Архангельск)
Uphill Work (Москва)
перeрыв
Eternal Wanderers (Москва)
Cracked Rombix (Москва)
SunChild (Харьков)
23:00
Mouches a l'Orange (Солигорск, Белоруссия)
Mystic Morrison Visions (Волжский)
Chikiss (СПб)
Веранда
9 июня
21:00
Концерт строителей Холмов и для строителей Холмов
PsycheDELTA blues band (Москва)
Ягода Гало (Северодвинск)
Фёдор Ларюшкин (Ханты-Мансийск)
10 июня
14:00
Свободная сцена
20:00
Перекресток
Outback Blues (Смоленск)
Mess O'blues (Владимир)
Vladimir Rusinov & The Jumping Cats (Москва)
Life'n'Joy (Москва)
Блюзовая алхимия с Владимиром Русиновым (джем!)
11 июня
14:00
Свободная сцена
22:00
Ночная мгла (Dirgenera)
Endname (Москва)
Reserve de Marche (Москва)
Cosmonauts Day (Москва)
Wrist (Москва)
12 июня
14:00
Свободная сцена
18:00
Druidance
Кельтская алхимия
Mervent (Москва)
Old Horned Sheep (Санкт-Петербург)
перeрыв
23:00
Лауреаты свободной сцены
13 июня
12:00
вомлоХ ыднегеЛ
Краснопольский, Скворцова (Москва)
Таня Речная (Москва)
Сергей Проворов "Один в поле воин" (Ростов-на-Дону)
перeрыв
16:00
Kostarev Group (Москва)
Presence (Москва)
Please, register (it is quick and easy!) or sign in, to leave comments and do much more fun stuff.