PR
805
Contacts
Vlad
Promoter, collaborations since 2007
Location: Russia
Frequent visitor: коса Долгая (Eisk)
Please, register (it is quick!) or login to see contact information.
Events
Должанская, Eisk, 12:00 // 24 July 2014
Trance
коса Долгая, Eisk, 12:00 // 25 July 2013
House
Арена, Tolyatti, 08:43 // 23 March 2012
Progressive House
Азовское море, коса Долгая, фестиваль A-ZOV, Eisk, 07:18 // 28 July 2011
Progressive House
Проект A-ZOV временно приостановлен!
Events
Лайн-ап фестиваля A-ZOV 2011

Progressive House

Date and time: 28 July 2011 7:18
Venue: Азовское море, коса Долгая, фестиваль A-ZOV
Address: Eisk show on the map
Page: a-zovfest.ru | http:
Entrance: 500 rubles
Add 
More
Were
More
Танцпол GES
Четверг 28 июля
18.00 DJ J (Ростов)
19.30 Dave (Краснодар)
21.00 Amat (Краснодар)
22.30 Stim Axel (Самара) & Б.Бредин (Ростов)
23.00 Katrin Vesna (Москва) [TOP 100]
00.30 VINCENT VEGA (GERMANY)
01.30 Ruslan Sever (Москва) [TOP 100]
03.30 Fonarev (Москва) [TOP 100]
05.30 RON SHATTE (GERMANY)
07.30 END
Пятница 29 июля
18.00 Alexey Talano (Москва)
20.00 Rockadello Bellini (Москва)
22.00 YVES EAUX (AMSTERDAM)
00.00 CICADA (UK) DJ Set
02.00 DOM KANE (UK)
04.00 Mazai & Fomin (Москва)
06.00 Max Vishnevsky aka G-LIGHT (Москва)
08.00 END
Суббота 30 июля
13.00 Volgaopen
14.30 
16.00 
17.30 
19.00 
20.30 
22.00 Stim Axel (Самара) [TOP 100]
22:30 Subsense (Самара) & Northern Radiance (Новосибирск)
00.00 Polina [GSS] (Москва) [TOP 100]
02.00 TAGTRAUMER² (GERMANY)
04.00 Oleg Suhov [GSS] (Москва) [TOP 100]
06.00 Alexey Viper [GSS] (Москва) [TOP 100]
08.00 END
Воскресенье 31 июля
19.30 Mike & Izya (Краснодар) 
22.30 Sound Hackers (Москва)
00.00 Flash (Москва) [TOP 100]
02.00 Sergey Tkachev (Москва) [TOP 100]
04.00 Proff (Москва) [TOP 100]
06.00 PoisonPro (Москва) [TOP 100]
08.00 END


Танцпол МЕХАНИКА
Четверг 28 июля [BREAKS SESSION]
19:00 ILYA FM (Москва)
21.00 Seven (С-Петербург / IBWT)
23.00 Lexani (С-Петербург / IBWT)
01.00 RADEK (GERMANY)
03.00 South Force (UA / Live)
05.00 Sasha Voron (С-Петербург)
07.00 Oxide (С-Петербург)
08.00 END
Пятница 29 июля [DRUM&BASS]
16.00 Sun Set band
17.00 Mr. Zhe (Нижнекамск / Deep Techno)
19.00 Krot (С-Петербург / Liquid Drum&Bass)
21.00 Judge (Ростов / Drum&Bass)
23.00 Krot (С-Петербург / Drum&Bass)
00.30 Implex (C-Петербург / Drum&Bass) [TOP 100]
02.00 Gancher & Ruin (C-Петербург)
03.30 007 (С-Петербург / Drum&Bass)
05.00 D.E.V.I.L. (С-Петербург / Drum&Bass)
07.00 Xenon (Самара / Drum&Bass)
09.00 END
Суббота 30 июля [TECHNO]
16.00 TT (C-Петербург)
18.00 South Force (UA / Live)
19.00 Moskit (Самара / Detroit techno)
21.00 Vadz (Таганрог)
23.00 Eugene (Пермь)
00.30 Van Nosikov (C-Петербург)
02.00 VIRGIL ENZINGER (AUSTRIA)
04.00 Tanika Bond (С-Петербург)
05.30 Alex Markachev (С-Петербург)
07.00 Moskit (Самара / Techno)
08.30 Dmitry Rokanten (Ростов / Hard Techno)
10.00 END
Воскресенье 31 июля [HARDCORE]
22.00 Dmitry Rokanten (Ростов / Hard Techno)
23.00 Reaver (Москва)
00.00 Gancher & Ruin (С-Петербург)
01.30 Or-Beat (Москва)
03.00 SCOTT BROWN (UK)
04.00 Paul Sitter (Ростов)
05.00 D.E.V.I.L. (С-Петербург / Hardcore)
06.00 END


Танцпол SMILE
Четверг 28 июля
12.00 Smile / Gabovich (Москва)
13.00 Gabovich (Москва)
14.30 Mishukov (UA)
16.00 Pasha Amazon (Москва)
17.30 Martin Landers
19.00 Sokolov (UA)
20.00 DJ Kakoy to
21.00 Sound check
22.00 Swarovsky (Москва)
23.00 The Jeans (Москва / Live)
00.00 Nil (C-Петербург) [TOP 100]
01.30 Fonarev (Москва) [TOP 100]
03.00 99 injections (UA / Live)
04.00 Pasha Amazon (Москва)
05.30 Ramon (Ейск)
07.00 Pasha DeLuxe
08.30 Swarovsky (Москва)
10.00 END
Пятница 29 июля
12.00 Chikurov (Екатеринбург)
13.30 Igor DeMarque
15.00 Gabovich (Москва)
16.30 Beach show
17.30 Nil (C-Петербург) [TOP 100]
19.00 Sokolov (UA)
20.30 Kirill Amerikanets (Москва)
22.00 Amazon (Москва)
23.00 Mosqitos (Таганрог)
00.00 Martin Landers
01.30 Ruslan Vox (Москва)
03.00 VL Project (Москва) [TOP 100]
04.00 Fonarev (Москва) [TOP 100]
05.30 Mishukoff (UA)
07.00 Losev (Москва) [TOP 100]
08.30 Nil (C-Петербург) [TOP 100]
10.00 END
Суббота 30 июля
12.00 Chikurov (Екатеринбург)
13.30 Igor DeMarque
15.00 Kirill Americanets (Москва)
16.30 Juke Box trio
17.30 Презентация Smile
18.00 Nil (C-Петербург) [TOP 100]
19.30 Sokolov / Mishukoff (UA)
21.00 Sound check
22.00 Kot (Донецк) [TOP 100]
23.00 The Jeans (Москва / Live)
00.00 Smile (Москва)
01.30 Ramon (Ейск)
03.00 99 injections (UA / Live)
04.00 Gabovich (Москва)
05.30 Amazon (Москва)
07.00 Suhov (Москва) [TOP 100]
08.30 Swarovsky (Москва)
10.00 END
Воскресенье 31 июля
12.00 Kot (Донецк) [TOP 100]
13.30 Polina (Москва) [TOP 100]
15.00 Smile (Москва)
16.30 Nil (C-Петербург) [TOP 100]
18.00 Mishukov (UA)
19.30 Sokolov (UA)
21.00 Mike (Самара)
22.00 Alex Dios
23.00 Ira Duxy (Москва)
00.00 Katrin Kittyx (Москва) [TOP 100]
01.00 M.Pravda (Москва) [TOP 100]
02.00 Boyko (Москва) [TOP 100]
03.00 Android (Москва) [TOP 100]
04.00 Orange (Москва)
06.00 Viper (Москва) [TOP 100]
07.00 Gabovich (Москва)
08.00 Amazon (Москва)
09.00 Swarovsky (Москва)
10.00 END


Танцпол DISCOTIME
Четверг 28 июля [Open Fest Party]
16.00 DJ J (Ростов)
17.30 Egoist (Краснодар)
19.00 Artem Progress (Краснодар)
20.30 Gribas (Краснодар)
22.00 Anton ME (Краснодар)
23.30 Technical Lovers (Москва)
01.00 Toks (UA)
02:30 Eva Kade (Live vocal)
04.00 Azarro (Ростов)
05:30 Amat (Краснодар)
07.00 END
Пятница 29 июля [DJ Party]
14.30 Roman Tuss (Краснодар)
16.00 Jefferson Lee (Краснодар)
17.30 Chris Noir (Краснодар)
19.00 S.Dark (Краснодар)
20.30 Egoist (Краснодар)
22.00 Anton_ME (Краснодар)
23.30 Underset (Краснодар)
01.00 PRT Stacho (Краснодар) [TOP 100]
02:30 Alexander Miguel (Live) (Краснодар)
04.00 Amat (Краснодар)
05:30 Yury Gavrilov (Краснодар)
07.00 END
Суббота 30 июля [Underground Party]
13.00 Par-T-Zan (Краснодар)
14.30 Timovskiy (Краснодар)
16.00 Владимир Евтушенко (Краснодар)
17.30 Orlando Vert (Краснодар)
19.00 Leech, Dell (Краснодар)
20.30 Roman (Краснодар)
22.00 Andy Bliss (Live Vocal) (Краснодар)
23.30 Imprezaboys (Ставрополь)
01.00 Dave (Краснодар)
02:30 Remot (Краснодар)
04.00 Amat (Краснодар)
05.30 Ryb (Краснодар)
07.00 Krokodil (Краснодар)
08.30 Vosk (Краснодар)
10.00 Sunches (Краснодар)
11.30 END
Воскресенье 31 июля [DJMAG TOP DJ «Краснодарский край» Party]
13.00 Gleboff (Краснодар)
14.30 Indigo (Краснодар)
16.00 Polyakov (Краснодар)
17.30 Trans (Краснодар)
19.00 Maxi (Краснодар)
20.30 Milano (Краснодар)
22.00 Beelow (Краснодар)
23.30 Jenia White (Новороссийск)
01.00 Snejniy (Краснодар)
02.30 Bessonniy (Краснодар)
04.00 Maluta (Краснодар)
05.30 Agraba (Краснодар) [TOP 100]
07.00 END


Танцпол СВОЯ АТМОСФЕРА
Четверг 28 июля
Moscow Speed Project (Москва)
Macrobit (Москва)
WasserMan (Электросталь)
Asirio (Москва)
00.00 Boris Bredin (Ростов)
01.15 Koost (Ростов)
02.30 Romb (Ростов)
03.45 Gariy (Ростов)
04.45 Hacker (Ростов)
05.45 Lee-Mon (Ростов)
06.45 Roma Ostap (Ростов)
08.00 END
Пятница 29 июля [СВОЯ АТМОСФЕРА Party]
Asirio (Москва)
Malevich (Москва)
Artem DARK (Москва)
Andrey DK (Москва)
Victor Ash (Москва)
Ilya FM (Шатура)
Black (Москва)
Relanium (Москва)
Taga (Москва) [TOP 100]
Lvov (Москва) [TOP 100]
Marty Fame (С-Петербург) [TOP 100]
A.Golubev (Москва)
MarMaris (Москва)
Суббота 30 июля [СВОЯ АТМОСФЕРА Party]
Roxtaz (Москва)
Pashu (Москва)
Ilya FM (Шатура)
Marty Fame (С-Петербург) [TOP 100]
Andrey DK (Москва)
ElectroSwingers Live (Москва)
Taga (Москва) [TOP 100]
Black (Москва)
Poohov (Москва)
Lvov (Москва) [TOP 100]
Victor Ash (Москва)
Zenin (Астрахань)
Asirio (Москва)
Moscow Speed Project (Москва)
Воскресенье 31 июля
Artem DARK (Москва)
Black (Москва)
Relanium (Москва)
Dennis Voice (Ейск)
Grek (Волгоград)
00.00 Bobrov (Москва)
02.00 Agraba (Москва) [TOP 100]
04.00 Losev (Москва) [TOP 100]
06.00 Ksenia Vegas (Москва) [TOP 100]
08.00 END
Flyer
Please, register (it is quick and easy!) or sign in, to leave comments and do much more fun stuff.